İstanbulda’ki Lüks Restaurantlar

luks-restaurantlar

İstanbul’un büyüklüğü, nüfusunun çok olması özel mekanların şehrin farklı noktalarına dağılmış olmasına neden olmasına rağmen sadece iş yemekleri için özel olarak tercih edilen mekanlar da bulunmaktadır. Özellikle iş adamlarının tercih ettiği bu işletmelerin birbirlerinden farklı özellikleri bulunmaktadır.

Sunset Restaurant
Ulus Parkı’nda yer almaktadır. Sunset’in iş yemekleri için tercih edilmesinin en büyük nedeni kuşkusuz eşsiz İstanbul manzarasıdır. Sunset Restaurant’ın bulunduğu konum itibariyle iki köprü arasından boğazı görüyor olması onun eşsiz bir manzaraya sahip olmasına imkan tanımaktadır. Yağışsız, güzel havalarda misafirlerini özel olarak tasarlanmıştır malzemelerle donatılmış bahçesinde ağırlayan Sunset Restaurant geniş bir şarap menüsüne de sahiptir.

Park Şamdan Restaurant
Uzun yıllardır kalitesinden ve güler yüzlülüğünden hiç ödün vermeden Nişantaşı’nda hizmet vermeye devam eden İstanbul’un klasikleşmiş mekanlarından birisidir. Sadece Türk mutfağıyla hizmet vermeyen Park Şamdan Restaurant menüsünde Fransız ve İtalyan mutfağını da barındırmaktadır. Farklı mutfakları menüsünde birleştirmesi sayesinde özellikle yurt dışından misafirleri gelen iş adamlarının tercih ettiği mekan özel tatlarıyla unutamayacağınız bir İstanbul akşamı yaşatmaya hazır.

Papermoon Restaurant
Menüsünde bulunan İtalyan mutfağını benzersiz bir şekilde misafirlerine sunmayı başarabildiği için iş adamları tarafından da iş yemekleri ve toplantılar için tercih edilmektedir. Akmerkez’in hemen alt tarafında yer alan Papermoon Restaurant menüsünde uygun fiyatlı ürünlerin de yer almasına bağlı olarak her kesimden insana ev sahipliği yapmaktadır.


Les Ambassadeurs
Gastro pub ve restaurant olarak Swiss Otel’de hizmet vermektedir. Les Ambassadeurs Restaurant’ın iş yemekleri için fazlasıyla tercih edilmesinin nedeni nezih bir ortama sahip olması ve eşsiz bir manzarasının bulunmasından kaynaklanmaktadır. Les Ambassadeurs Restaurant’a gittiğinizde birçok ünlüyle karşılaşmaya hazır olmalısınız.

Vogue Restaurant
İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan BJK Plaza’nın çatısında hizmet vermektedir. Vogue Restaurant’ın yıllar önce başlayan kaliteli hizmetini günümüzde de devam ettiriyor olması mekanı İstanbul’un klasik mekanlarından birisi haline getirmiştir. İş adamları için toplantılar için de kullanılan Vogue Restaurant sporcular ve ünlüler tarafından da tercih edilmektedir. Vogue Restaurant’ın diğer mekanlardan ayrılmasını ise kendi imkanlarıyla şarap üretiyor olmaları sağlamaktadır. Suşi konusunda da rakiplerine göre iddialı olan Vogue Restaurant’ın eşsiz manzarası da görülmeye değer.

Bebek Balıkçı
İstanbul’un Bebek ilçesinin klasikleşen mekanlarından birisidir. Bebek Balıkçı’nın yurt dışından gelen turistler ve iş adamları tarafından tercih edilmesinin nedeni yıllar önce başlayan kaliteli hizmet anlayışını hala sürdürüyor olmalarıdır. Eşsiz boğaz manzarası da kaliteli hizmetle birleştiği için konuklar tarafında sıkça tercih edilmektedir. Kış aylarında bahçesiyle hizmet veremiyor olsa da yazın bahçede de misafirlerini ağırlayabilen Bebek Balıkçı açık havada balık ve boğaz keyfi sunmaktadır.

Maçka Brasserie
Bir çok klasikleşmiş mekanın bulunduğu Nişantaşı’nda yer almaktadır. Maçka Brasserie özellikle İstanbul’un Avrupa yakasının en popüler mekanları arasında sayılmaktadır. Mekan bu popülerliği sayesinde iş adamları tarafından da iş yemekleri için sürekli tercih edilmektedir.

Midpoint
Midpoint, kalitesi ile İstanbul’da çok sayıda farklı bögede hizmet vermektedir. Bağdat caddesi, Nişantaşı, Kanyon AVM, Capacity AVM, Bebek, Palladium AVM, Beyoğlu, Ataköy Plus AVM ve Panora AVM’de şubeleri bulunmaktadır. Midpoint Bağdat Caddesi toplam 270 kişilik ve otoparkı mevcuttur. Midpoint Nişantaşı ise 310, Midpoint Kanyon 150, Midpoint Capacity 270, Midpoint Bebek 200, Midpoint Palladium 280, Midpoint Beyoğlu 350, Midpoint Ataköy Plus 300 ve Panora AVM ise 280 kişilik.


Park Şamdan

Papermoon

Les Ambassadeurs

Vogue

Bebek Balıkçısı

Maçka Brasserie

Midpoint

Midpoint Taksim

Sunset İstanbul
Yorum yazabilirsiniz.

Yorum Yaz

Powered by WordPress